Moet de duivensport veranderen?
Natuurlijk moet de duivensport veranderen wil deze nog toekomst hebben. De mensen zijn veranderd dus ook de duivenmelkers. vroeger de sport van de arbeider die met enkele duiven elkaar bestreden en de club vaak in een café zat en de kastelein de uitbater alles betaalde. Dus verenigingen hadden wel bepaalde inkomen maar weinig onkosten.
Nu zijn er inmiddels megahokken gekomen welke met honderd of honderden duiven in het concours staan. Ik heb niets tegen deze liefhebbers , heb zelf de financiële mogelijkheden niet en ook niet de accommodatie om zoiets te onderhouden en te verwezenlijken. het lijkt mij prachtig om op zaterdag in enkele minuten tijd tientallen duiven van de vlucht te mogen zien thuiskomen, dat is ook beleven van hun hobby. Maar de fout zit in het nationale aansturen van de duivensport in het systeem. De kansen en concurrentie moeten gelijkwaardig gemaakt worden.
Deze week zag ik een lijst en een megahok overkoepelde alles terwijl een kleine melker een veel mooiere uitslag had maar op de lijst gewoon in het niets verdween, dit moet niet mogelijk zijn. De duiven van elke liefhebber in voor het seizoen in teams opgeven zou een oplossing zijn en de teams onder verschillende namen benoemen. Teams van ongeveer dertig duiven zowel bij de oude als jonge duiven zou als uitgangspunt voor te proeven kunnen dienen.Het systeem moet snel in de duivensport worden aangepast anders loopt de hele sport leeg de duivenmelker pikt niet alles meer en is net als de mens mondiger geworden.
In afd 5 had men de zgn splijtleden en dat is aangepakt maar de vraag is , is dat zo? Natuurlijk niet , als men net als ik dacht nu zijn we er en leden die volgens hun coördinaat in de diverse samenspelen behoren te vliegen , zijn daar nu ook lid geworden en zitten daar ook in de rayons ingedeeld maar niets is minder waar en het is nog een rotzooitje. Zog er nu voor dat zij die volgens het coördinaat in de Gouwe ijssel hoort daar dan ook lid wordt en wordt ingedeeld in rayon oost en dat geld uiteraard ook voor de rayons west en midden.
Dan deel je de samenspelen goed in de rayons op en zitten er geen leden meer van rayon oost in Midden oost en Hoekse waard , of van Rayon West in midden Oost en Hoeksewaard, transparant en duidelijk.
Vervolgens krijgen elk rayon West (Rood) Midden (Wit) en Oost (Blauw) een commissie die vervoer/concours en lossing regelen , zodat we van de stress die duiven met om de 10 minuten lossen krijgen vooral op de Vitesse en midfond af zijn. Elk rayon gaat tot ongeveer 350 km zijn eigen weg . Dus eigen losplaatsen en eigen lossingbeslissing. Bij de 350 km komen ze bij elkaar en kan er weer gezamenlijk gelost worden.
Ik denk dat we de duivensport weer vooruit zouden helpen.
Postduivencoach.