Op bezoek bij; Gebroeders Wiskie overwinnaars op Nijvel.

En wat voor overwinaars, eerste in de RMO , eerste in samenspel groot Rotterdam en de eerste in heel Zuid Holland, wat een kanjers.De gebroeders Wiskie ik stelde ze al zo vaak aan u voor Ed (53) en voorzitter van pv De Blauwe Doffer en Peet (57) alias Momfer ivm zijn altijd in de mond hangende sigaar. De naam pv De Blauwe Doffer in Overschie Rotterdam is al gevallen, deze duivenclub (ook de mijne) speelt heel sterk en tekende deze week op Nijvel voor de drie vroegste duiven in ZuidHolland en hun uitslaglijsten eindigen vaak daar waar in heel veel clubs pas enkele duiven gepakt zijn. Dus een heel sterke duivenclub waarin sport een beetje boven de hobby staat. Goede duiven en hard spelen is daar het motto.

En dat begreep het kras duivinnetje (zeg maar gewoon duivin want het is een flinke dame in de hand) de NL 12-1585763 goed,  ze vloog de duiven container uit om met twee duiven van de buren Henk van de Vegt en Rick Smit kop over kop (zoals wielrenners dat noemen) zich naar Overschie te spoeden op afstand van 151.940 km van Nijvel. Om 10.45 uur kregen de duiven daar de vrijheid en om  12.35.08 uur streek ze na een formidabele val neer op de plank. 1379,596 mpm en dat met een oostenwind. In de Rmo werd ze eerste tegen 3074 duiven in het Samenspel Groot Rotterdam waren het er 5520 duiven en in Zuid -Holland telde ik er ongeveer 28.000 duiven. Nogmaals een toppertje , goed in de hand een pracht oog en een wringer zoals we dat noemen. De meeste duiven bij de gebroeders Wiskie zijn vrij groot , flink gespierd en wringen bijna allemaal en zijn moeilijk in de hand te houden door hun kracht en soepele zijdeachtige pluim. Deze duivin bevat bloedlijnen van Jan Straver en de lijn Red Boy. Hier op de hokken wordt uitsluiten gekweekt uit goed x goed en zo bouwen ze hier een eigen soort op. De oude duiven zijn voor het seizoen slechts tweemaal gereden naar…….. het westen in ,Vlaardingen.

Gevoerd wordt bij thuiskomst volle bak met wat melkpoeder erop. Daarna twee dagen zuivering en dan geleidelijk naar het vette Matador voer. Dus in grote lijnen volgens het Matador systeem.

Als ik op het landje van de mannen komt en de twee uitsteken bewakers mij begroeten kan ik nooit om het gedenkteken aan pa Wiskie heen. Meer dan 100 jaar is dit stukje land al in het bezit van de Wiskie clan en de mannen Ed en Peet koesteren dit deel van hun leven dan ook. Veel dieren lopen er rond en alles door elkaar, wilde katten krijgen er hun eten en enkele van hen verwachten weer gezinsuitbreiding, kippen met kuikens netjes in een aparte kooi, een kraaiend haantje met sokpootjes enz enz  het is er perfect toeven voor de mannen en hun duiven . Ik hoop dit jaar nog vele malen naar het landje te rijden want ik vermoed dat deze heren ondanks dat beide nog werken en geen regelmaat is verzorging en systeem kunnen hebben hoge ogen gaan gooien voor het Generaal Kampioenschap in Rotterdam.

Ed en Peet heel veel succes.

 

Kees Commijs Sr

Postduivencoach.

Comments are closed.