Op bezoek bij Brenda en Willem Mielekamp in Winterswijk.

Hé postduivencoach, dat is niet naast de deur, ruim vierhonderd kilometers gewoon een midfondvlucht voor jou en Ienepien.

Nu dan maar eerst wat uitleg. De postduivencoach zit geregelt achter zijn peceke en dan ook op facebook. Op een dag zag hij daar Willem Mielekamp met een broedschotel met twee jonge schalies erin op een foto staan. ,,Dat zijn mooie jongen Willem,,. ,,Ja, schalies uit die oude schalielijn van Teun Hubregse uit Rotterdam,,. En dan wordt je als Rotterdammer nieuwsgierig, daar die Teun in de jaren 80 Rotterdam onder de tafel speelde op de vitesse/midfond. Maar Willem deed snel de deur dicht door te zeggen ,,deze jongen gaan niet weg, die zijn voor mezelf en ik stop dit jaar met kweken,,. Nu het zijn Willems zijn duiven en dus zijn goed recht. Een week later op facebook lees ik tot mijn verbazing dat Willem de eitjes onder de duivin toch groot laat worden en er één jong naar de postduivencoach uit Rotterdam gaat en één naar zijn duivenvriend uit Didam Andre Kniest. Ik was al blij toch toch een jong uit de befaamde Hubregse lijn.

Vnadaag zouden de jongen gereed zijn dus vroeg richting Winterswijk naar de fam Mielekamp met in de veronderstelling dat ik dan in de middag nog langs het NPO kon om wat eigendomsbewijzen over te laten schrijven. Maar eenmaal bij de fam Mielekamp aan de duiventafel vliegen de uren voorbij dus deel twee van mijn missie het overschrijven van de eigendomsbewijzen konden we vergeten.

Na een bakje koffie ging de bel en kwam ook Arnoldes Poessenauw ( verschrikkelijke goede uitslag op Chateaurooux) met ega op bezoek en ook wat jongen halen. Volgens mij zitten langzamerhand op alle hokken in Nederland ,Portugal ,Engeland al duiven van Wellem en Brenda Mielekamp. De basis van dit hok zijn zuivere van Loon duiven en zuivere Meulemansen, dus erg gewild.

Willem Mielemans is ook geen onbekende in de duivensport ,hij schreef jaren alle reportages uit de achterhoek , gelderland in de Vredesduif en ook 3 jaar in de duif.Hij verzorgde de duiven bij Willem Gijzen, Comb Jan Dielen en toen hij in 1990 voor zichzelf begon in Winterswijk was het direkt raak met 2 jaar achter elkaar het generaal kampioenschap.

Willem is inmiddels 60 jaar en Brenda 25 jaar ze bezitten 20 vierkante duiven hok voor de posters (postduiven op zijn haags) en daarachter nog een hok met prachtige Laudino’s en Silvilano’s. En ik werd wat wijzer ,in de sport met deze sierkroppers mogen deze geen naamring op de tentoonstelling om hebben, ook niet afgeplakt. Brenda is het daar niet mee eens maar het is knokken tegen de bierkaai. Haar Granadino probeert Brenda zo bloedzuiver mogelijk te houden . Tijdens de tentoonstelling help Brenda altijd de keurmeesters. Sierduiven ,leuke hobby minder stress.

Terug naar de posters , op het hok 26 kweekkoppels en 34 jonge duiven/ vLoon s en Meulemansen. Alles wordt hier gegeven om de duiven in perfecte conditie te krijgen, tovo, koudijs mineralen, piksteen en pikkoek van Beyers, zuiveringzout en eucalyptus spray. Af en toe een geelkuur en goede raad van Tonnie Oranje.

De jongen worden niet op de deur of op nest gespeeld maar mogen wel gezellig bij elkaar zitten. Ze werden van 17.00 tot 23.00 uur verduisterd.

Als jarige duiven wordt er komend jaar totaal weduwschap gespeeld. Hun jongen worden 3 x 15 km weggebracht.

Dagelijk bestaat het menu voor de duiven uit 30 % Gerry plus en 70 % junioren mengeling, dag voor inkorven 100 % juniorenmengeling en wat snoepzaad. Willems advies is relativeerd alles voor jezelf en zit kort op de duiven zodat je kunt zien als er iets fout gaat.

Uiteindelijk ging ik met wat leuke jongen weg en laten we hopen dat ik er plezier aan ga beleven, aan Brenda en Willem zal dat niet liggen zij gunnen iedereen wel een paar goeie duiven.

 

Brenda en Willem bedankt voor de leuke middag.

Kees Commijs sr

Postduivencoach.

Comments are closed.